Powikłania po akupunkturze

dr Igor Sołowiow (Ihor Soloviov) – lekarz medycyny, neurolog, specjalista akupunktury i terapii manualnej, irydolog; założyciel szkoły akupunktury weterynaryjnej

Wotan Centrum Akupunktury

Powikłania po akupunkturze są efektem niewiedzy

Koreańskie przysłowie mówi: “Każdą igłę należy traktować jak śpiącego tygrysa i zanim się go obudzi trzeba się upewnić jakie ma zęby”. Powikłania po akupunkturze są efektem niewiedzy lub małego doświadczenia akupunkturzysty. Akupunkturę można traktować jako wielką przygodę z energią. Stosuję akupunkturę już ponad 35 lat, a co najmniej od 15 używam jej jako metody leczniczej w weterynarii i mogę szczerze powiedzieć, że wciąż jestem na początku drogi.

Powikłania po akupunkturze to efekt niewiedzy akupunkturzysty

Powikłania po akupunkturze są bardzo rzadkie i mogą wynikać np. z nakłucia niewłaściwego punktu. Bardzo ważne jest również to jakich igieł się używa podczas zabiegu.

Co można leczyć akupunkturą?

Powikłania mogą wystąpić jako efekt nakłucia niewłaściwego punktu. Są miejsca, których nie wolno nakłuwać w początkowym lub środkowym okresie ciąży, oraz te związane z torami odpływu limfy. Często pojawia się pytanie, czy za pomocą akupunktury można leczyć nowotwór? Akupunkturą można leczyć wszystko, jest to tylko kwestia tego, jakie punkty wybieramy do nakłuwania. Jednym z częstych powikłań, które przypisuje się akupunkturze są uszkodzenia nerwów lub tętnic. Należy jednak zauważyć, że igła stosowana w akupunkturze nie tnie, tylko odsuwa, separuje tkanki, ale ich nie przecina. Dlatego te powikłania są wyolbrzymione.

Zakłócony przepływ energii

Znaczenie ma także jakość stosowanych igieł. Ja w weterynarii zalecałbym wybierać igły z trzonkiem z tego samego materiału, a nie plastikowe, które także są dostępne na rynku. Nakłuwana struktura pracuje, co stawia pewne wymogi, dotyczące materiału, z którego wykonana jest igła. Dlatego, by uniknąć powikłań, akupunkturzysta powinien stosować igły uznanych na rynku, renomowanych firm. Akupunkturzysta weterynaryjny nie leczy tylko samego psa czy kota, leczy zwerzaka w energetycznych ułożeniach całej rodziny. Bardzo często to zwierzę jest najsłabszym ogniwem w energetycznych rozkładach i łańcuchach, które ta rodzina zbudowała. Kiedy wkracza akupunkturzysta, należy mieć świadomość, że poniekąd zaburza on reguły energetycznych oddziaływań w naszej rodzinie. Dlatego ważne jest, aby właściciel był świadomy konsekwencji. Może się wydawać, że weterynaria nie wymaga takich procesów, jednak akupunktura weterynaryjna musi takie rozkłady uwzględniać. Tak więc, trzeba pamiętać, że lecząc psa lub kota, często leczy się całą rodzinę.

Zobacz też:

Zabieg akupunktury u psa

Technika małego ukłucia

Zabieg  akupunktury u psiego seniora

Podsumowanie
Powikłania po akupunkturze
Tytuł
Powikłania po akupunkturze
Opis

Powikłania po akupunkturze zadarzają się bardzo rzadko. Co może być ich przyczyną i na co należy zwrócić uwagę podczas zabiegu, mówi dr Igor Sołowiow – lekarz medycyny, neurolog, specjalista akupunktury i terapii manualnej, założyciel szkoły akupunktury weterynaryjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *