Świat kota w schronisku

Asia Skrajnowska – Schronisko Na Paluchu, dział promocji

Schronisko Na Paluchu

Świat kota w schronisku to same stresy

Koty są bardzo wrażliwe i terytorialne. Dlatego też znacznie gorzej niż psiaki znoszą warunki schroniskowe.

Tutaj w schronisku koty mieszkają bardzo blisko psich boksów. Właściwie cały czas słyszą szczekanie i jest to dla nich stresujące. Często w salkach przebywa kilka kotów, co dla wielu z nich również nie jest komfortowe. Mają za mało przestrzeni, za mało kontaktu z człowiekiem. Świat kota w schronisku jest naprawdę bardzo smuty. Na koty wpływa to tak, że tracą odporność, zaczynają chorować. Wiele kotów trafia do naszego schroniskowego szpitala. Łapią takie choroby, jak na przykład koci katar, który zwykle jest niegroźną infekcją. W warunkach domowych choroba ta jest bardzo łatwa do wyleczenia. Natomiast w schronisku, gdzie koty dodatkowo źle się czują psychicznie, przechodzą ją wyjątkowo ciężko i czasami leczenie trwa bardzo długo. Dlatego koty powinny jak najszybciej znajdować dom. Na pewno nie mogą czekać pół roku albo rok, ponieważ często niestety kończy się to dla kota śmiercią.

Świat kota w schronisku jest smutny

Świat kota w schronisku to zazwyczaj duży stres. W takich warunkach koty chorują i często trafiają do schroniskowego szpitala. O wiele gorzej niż psy znoszą życie w schronisku, dlatego trzeba jak najszybciej znajdować dla nich domy.

Świat psa w schronisku

Również dla psa życie w schronisku jest ogromnym stresem. Należy tutaj mówić o jednostkach, ponieważ każdy pies znosi to inaczej. Niektóre ze strachu blokują się, nie chcą chodzić na spacer, czasami pojawia się agresja lękowa. Jednak generalnie psy potrafią się jakoś przyzwyczaić do takich warunków. Są takie psy, które mieszkają w schronisku od kilku lat, długo czekają na adopcję i jakoś to znoszą. Kot tak długiego czasu tutaj by nie przetrwał.

Pies i nowy dom

Czy pies, który spędził na przykład 8 lat w schronisku, przyzwyczai się do nowego domu? Oczywiście, że tak. Okazuje się, że te psy w większości bardzo szybko odnajdują się w warunkach domowych. Po pewnym czasie odkrywają, że to jest właśnie to, za czym do tej pory tęskniły. Albo, jeżeli pies nigdy nie miał domu, nie wie za czym mógłby tęsknić, ale po prostu w końcu czuje się dobrze. Adoptowane, o wiele szybciej się otwierają, często zaczynają się zupełnie inaczej zachowywać. Bardzo się zmieniają.

 

 

Podsumowanie
Koci świat w schronisku
Tytuł
Koci świat w schronisku
Opis

Koty to niezwykle wrażliwe stworzenia. Są też bardzo terytorialne. Dlatego życie w schronisku jest dla nich wielką traumą. O tym, jak wygląda świat z perspektywy kota, który trafił do schroniska, mówi Asia Skrajnowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *