Terapia komórkowa – metoda leczenia schorzeń ortopedycznych

Lek. wet. Jerzy Kemilew – Medycyna regeneracyjna

Kemilew. Komórki macierzytste dla zwierząt

Terapia komórkowa – przywracanie funkcjonalności

Jeżeli wyizolujemy komórki z tkanki tłuszczowej lub szpiku kostnego i dodatkowe je pobudzimy, zaktywujemy do działania, to odblokują one w sobie mechanizmy naprawcze, zablokowane świadomie przez Matkę Naturę.

Terapia komórkowa w skrócie polega na tym, że wyizolowane i zaktywowane do działania komórki, wstrzyknięte do organizmu, znajdują chore miejsca w tym organizmie i je regenerują. Komórki mogą być właściwie wyizolowane z każdej dowolnej tkanki, ale tłuszcz i szpik są najłatwiej dostępne. Robi się to bezinwazyjnie, farmakologicznie. Takie świeże, pobudzone komórki, pozyskane od młodego i zdrowego dawcy podajemy pacjentowi dożylnie. Wiemy, że wszystkie komórki w organizmie się komunikują, że wszystko o sobie wiedzą.

Chore komórki dodatkowo wysyłają sygnał o swojej dysfunkcji. W uproszczeniu można powiedzieć, że wysyłają taką informację: “Halo, my jesteśmy chore, zmienione patologicznie i nie możemy spełniać swojej funkcji” Kładę tu nacisk na słowo funkcja. Weźmy taki przykład: w stłuczonej łapie zaburzona jest funkcjonalność. Jeżeli staw się rusza, może nawet wyglądać jak po eksplozji małego granatu, ale jeśli się rusza, to może spełniać swoją funkcję. Jednak nie spełnia, ponieważ boli. Boli, ponieważ jest zapalenie. I tu dochodzimy do sedna: problemem nie jest to, że staw jest zniszczony tylko to, że on w skutek przewlekłego zapalenia boli. W takich sytuacjach podawane dożylnie komórki znajdują chore miejsca w organizmie i je “naprawiają”.

Terapia komórkowa to skuteczna metoda wlaki z bólem.

Terapia komórkowa polega na pobraniu od zdrowego, młodego dawcy wyizolowanych z tłuszczu lub szpiku kostnego komórek i podanie ich dożylnie choremu pacjentowi. Metoda ta doskonale sprawdza się w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Terapia komórkowa – zwalczanie bólu

Jeżeli komórki wysyłają sygnał, że są zmienione patologicznie, nie mogą prawidłowo pracować i spełniać swojej funkcji, to ja zawsze mówię, że te wysłane na pomoc komórki nie leczą, robią wszystko, żeby przywrócić funkcjonalność. Okazuje się bowiem, że jeśli zwierzę nie odczuwa bólu, to może chodzić. Lepiej lub gorzej, ale może. Ból jest czynnikiem niszczącym komfort życia.

Jak działa staw? Chrząstka w stawie jest nieukrwiona i nieunerwiona. Jest biała, a byłaby różowa, gdyby miała naczynia krwionośne. Ta chrząstka odżywia się jak gąbka, ma strukturę kanalikową. Pod wpływem ruchu stawów ona się spręża i rozpręża. Wyciskamy, co jest niepotrzebne. Następnie odciążamy chrząstkę, ona się rozpręża i zasysa to, co jest potrzebne do życia komórkom budującym chrząstkę. Zatem, jeśli stawy są nieruchome, umierają.

Terapia komórkowa – likwidowanie zapalenia

Psy i koty są zwierzętami stadnymi. Mają bardzo silny mechanizm atawistyczny, który mówi: nie pokazuj bólu w stadzie, bo pokazujesz swoją słabość i automatycznie zostaniesz zepchnięty na sam dół hierarchii. Istnieją cechy behawioralne po których widać, że pacjent cierpi. Ale często nie łatwo je zauważyć. Na przykład trudno się zorientować, że kota coś boli. Niewielu opiekunów dostrzega to, że kot np. przestał wskakiwać na kredens albo na parapet. Oznakami bólu mogą być także ułożenie ogona, sposób chodzenia, sposób wstawania. Ktoś mi mówi np., że pies ledwo człapie. Pytam: wstaje na raz czy na dwa?  – No na dwa. To znaczy, że ma zmiany spondylotyczne w kręgosłupie. Pytam: łatwiej mu wchodzić po schodach czy schodzić? – Wchodzić. To znaczy, że ma problem z łokciami. Biodra mniej go bolą, więc są w stanie wynieść tylne nogi psa do góry. Natomiast kiedy schodzi, opiera się na bolących łokciach i dlatego z trudem mu to przychodzi. I odwrotnie: jeżeli pies chętniej schodzi niż wchodzi, to możemy rozpoznać, że ma problem z biodrami. Ale do organizmu trzeba podejść holistycznie. Nie da się uszkodzić jednego stawu bez konsekwencji dla innych.

Terapia komórkowa sprawdza się najlepiej właśnie w ortopedii, gdzie głównym problemem są przewlekłe zapalenia, które prowadzą do zwyrodnień. W terapii tej wykorzystuje się właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne komórek macierzystych.

 

 

 

Podsumowanie
Terapia komórkowa - metoda leczenia chorych stawów
Tytuł
Terapia komórkowa - metoda leczenia chorych stawów
Opis

Terapia komórkowa doskonale sprawdza się w ortopedii. Na czym polega ta metoda leczenia mówi Lek. wet. Jerzy Kemilew - Medycyna regeneracyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *