Zabieg akupunktury u psiego seniora

dr Igor Sołowiow (Ihor Soloviov) – lekarz medycyny, neurolog, specjalista akupunktury i terapii manualnej, irydolog; założyciel szkoły akupunktury weterynaryjnej

Wotan Centrum Akupunktury

Zabieg akupunktury u psiego seniora stymuluje przepływ energii w organizmie

Nie wiemy jakie rezerwy energetyczne mają starsze zwierzęta. Każdy organizm musi je pozyskać, aby funkcje życiowe były podtrzymywane. Uzyskujemy je z otoczenia. Zabieg akupunktury u psiego seniora ma na celu umożliwienie pobierania energii z zewnątrz poprzez układ recepcyjny naszego pacjenta.

Podczas pierwszego spotkania nigdy nie wiem jak pies na mnie zareaguje – ważny jest nie tylko sam zabieg, ale także osoba, która go prowadzi. Dlatego opiekun zwierzęcia powinien być z nim przez cały czas trwania zabiegu. Ja dzisiaj wykorzystam tzw. punkty “Lekkiej Bryzy” oraz technikę “Małego Ukłucia”. Postaram się w ten sposób wzmocnić przepływ energii wzdłuż kręgosłupa.

Zabieg akupunktury u psiego seniora może poprawić jego samopoczucie.

Zabieg akupunktury u psiego seniora może wspomóc układy lub organy, które są najsłabiej zaopatrywane w energię.

Starość, czyli coraz mniej rezerw energetycznych

Co oznacza starość w sensie energetycznym?  To znaczy, że włącza się w organizmie hierarchia zapewnienia energii dla podtrzymania głównych funkcji życiowych. Czyli niektóre układy będą otrzymywały mniej energii, a co za tym idzie, mniejsze będzie ukrwienie i dotlenienie poszczególnych układów i narządów. Odpowiednie procesy metaboliczne w nich zachodzące, będą spowolnione, wyhamowane, a nawet zanikną. Jeżeli ingerujemy w starszy ustrój z założeniem, że chcemy go naprawić, to trzeba przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy organizm może temu sprostać. Czy będzie miał tych energetycznych rezerw wystarczająco dużo, żeby kontrolować przepływ energii nie w całym ustroju, ale tylko w tych kierunkach, w tych układach i na tych poziomach, które są niezbędne dla życia.

Opiekunka głaszcze naszego pacjenta, kiedy ja wbijam igły. Suczka reaguje, przebiera nóżkami, co oznacza, że jesteśmy na tym poziomie, na którym trzeba. I teraz zwierzę wycisza się, uspokaja. Po 5-7 minutach wyjmuję igły.

 

Zobacz też:

Akupunktura w weterynarii

Przebieg zabiegu akupunktury w psa

Pies senior, czyli psia starość

Podsumowanie
Zabieg akupunktury u psiego seniora
Tytuł
Zabieg akupunktury u psiego seniora
Opis

Zabieg akupunktury u psiego seniora może pomóc zwierzakowi odzyskać siły witalne. Dr Igor Sołowiow – lekarz medycyny, neurolog, specjalista akupunktury i terapii manualnej, założyciel szkoły akupunktury weterynaryjnej, mówi o tym, czym jest starość w sensie energetycznym i jaki wpływ może mieć akupunktura na kondycję starego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *