Home > Ewa Rybak – groomer

Ewa Rybak – groomer

Ewa Rybak – groomerka , hodowla czarnych terierów VA BENE

Psy są moja pasją od 20 lat.

Jestem hodowcą czarnych terierów rosyjskich. Miłość do tej rasy, która wymaga specjalistycznego strzyżenia na wystawy, spowodowała konieczność przyswojenia tajników profesjonalnego groomingu, czyli umiejętności prawidłowej pielęgnacji i przygotowywania szaty moich psów. A stąd już jeden krok to poznania tajników strzyżenia, trymowania czy pielęgnacji innych ras. Okazało się, że jest to pasjonujące zajęcie, które pozwala mi obcować z moimi ukochanymi psami. I tak to sie potoczyło,: najpierw poznawałam poszczególne wzorce ras i ich wymagania pielęgnacyjne, a później tajniki tak zwanego pet groomingu czyli strzyżenia na domowe potrzeby klientów. Skończyłam wiele kursów, aby moja praca była dokładniejsza i celniej trafiała w potrzeby klientów.

Groomer – czym się zajmuje

Groomer to amerykańska nazwa psiego fryzjera. Wydawałoby się, że taki psi fryzjer zajmuje się tylko i wyłącznie strzyżeniem, pielęgnacją psów. A groomer, oprócz stylizacji zna się także na tym, jak odpowiednio pielęgnować daną rasę; pomaga bardzo często w problemach behawioralnych – groomerzy są wykształceni również w tym kierunku.

Groomerzy Pomagają także rozwiązywać podstawowe problemy w relacjach pies – właściciel. Przede wszystkim dbają o komfort psa, dbają o to, żeby pies jak najlepiej się czuł i jak najlepiej wyglądał. Jest to skomplikowana profesja, ponieważ często także bywamy ludzkimi psychologami. Ktoś przychodzi, ma problem z psem, z którym nie daje sobie rady, a my pomagamy mu ten kłopot rozwiązać.

Groomerzy są psimi fryzjerami zajmującymi się urodą i pielęgnacją psów, ale pomagamy też z różnymi innymi sprawami.

Share