Home > dr Ihor Soloviov – neurolog, specjalista akupunktury

dr Ihor Soloviov – neurolog, specjalista akupunktury

dr Igor Sołowiow (własc. Ihor Soloviov) – lekarz medycyny, neurolog, specjalista akupunktury i terapii manualnej, irydolog; założyciel szkoły akupunktury weterynaryjnej

Wotan Centrum Akupunktury

Urodził się 17 lipca 1958 r. w Leonidowie na wyspie Sachalin. Lekarz medycyny, neurolog, specjalista chorób wewnętrznych, fizjoterapeuta, rehabilitant i terapeuta manualny, dyplomowany chiropraktyk, irydodiagnosta, fungolog i trofolog.  – absolwent Akademii Medycznej we Lwowie. Od 35 lat zajmuje się zagadnieniami medycyny niekonwencjonalnej. Autor książek Moksoterapia (Biłgoraj 1999), Moksoterapia – bądź lekarzem dla samego siebie (Warszawa 2015) i Magia medycyny (Biłgoraj 2000) . W książkach  omawia tradycje i praktyki medycyny wschodniej oraz kwestie związane z energetyką człowieka i ekologią zdrowia.

Igor Sołowiow jest założycielem Szkoły Akupunktury Weterynaryjnej w Polsce, gdzie uczy akupunktury w algorytmie Synchronizacji. Jest to jego autorski projekt, jest też autorem Atlasu Akupunktury Weterynaryjnej 

Jestem lekarzem medycyny, którego doświadczenie i praca są dowodem na to, że paradygmaty medycyny holistycznej mogą  być sposobem kompleksowego i skutecznego leczenia bez chemii. Efektem mojej  pracy zawodowej są zdrowi ludzie i zdrowe zwierzęta – mówi o sobie Doktor Igor.

Dlaczego leczę akupunkturą? 

 

Pierwszymi pacjentami były nasze własne pieski. Miałem wówczas swojego pupila, rasowego bernardyna, który chorował na atopowe zapalenie skóry. Jest to choroba o nieznanej przyczynie, dlatego nie istnieje właściwe rozpoznanie ani leczenie. Byłem zdenerwowany widząc stan mojego psa i postanowiłem sam przeprowadzić dla niego terapię, szczególnie, że miałem w przeszłości styczność z podobną sytuacją i medycyna chińska odniosła pożądany skutek. Przeprowadziłem, więc terapię, która okazała się skuteczna. Do końca swojego życia, mój pupil był zdrowy, a atopowe zapalenie skóry nie nawracało. Lekarze byli zaskoczeni efektami mojej pracy i zaczęli prosić mnie o pomoc i przekazanie im wiedzy. Rozpocząłem prowadzenie szkoleń i nie ukrywam, że miałem w tym ukryty motyw. Pracowałem wówczas nad swoim autorskim projektem na temat akupunktury i cyrkulacji organizmu w poszczególnych fazach energetycznych. Byłem już zmęczony udowadnianiem, że jest to skuteczne, że nie jest to żadna sugestia, że jest to potężna metoda zarówno w leczeniu jak i zapobieganiu pewnym schorzeniom. Poszukiwałem więc modeli.

Alchemicy, szamani i naukowcy 

W Polsce w tamtym czasie, akupunktura dopiero powoli kiełkowała. Jak każda nowa rzecz była niestety otoczona przez różnego rodzaju „alchemików i szamanów”. Była postrzegana w negatywny sposób, nie jako rodzaj medycyna, ale szarlataństwo.

Moimi pierwszymi kursantami byli lekarze weterynarii. Pomimo, że zdobywali wiedzę akademicką, nie układało im się z prawidłami, które chciałem im przekazać. Zrozumiałem, że najpierw trzeba im zaprezentować pewne schematy. Jeszcze bardziej utwierdziło mnie to w przekonaniu, że akupunktura w algorytmie synchronizacji powinna działać. Stworzyłem więc bazę dydaktyczną i z nią ruszyłem w świat, obecnie mam kilkuset absolwentów szkoleń. Niestety kognitywne konflikty jakie powstają u osoby, która zajmuje się akupunkturą, ale wcześniej zdobywała wiedzę na paradygmatach naszego technokratycznego materializmu sprawiają, że nie każdy w przyszłości stosuje akupunkturę. Obecnie w Polsce mamy 24-26 czynnie działających punktów z lekarzami, (biochemistami) oraz zootechnikami. Moja asystentka, która koordynuje ich wszystkich nieustannie jest przy telefonie. Szukamy w jakich regionach Polski i kogo możemy polecić, gdzie można skorzystać z pomocy akupunktury.

Share