Dobra karma na zdrowie

Sprawdzamy, która karma zapewni lśniącą sierść, gładką skórę i błyszczące zdrowiem oczy u małego psa.

Zdrowe psy maja zadbaną sierść, gładką skórę i błyszczące oczy. Jednak nie zawsze to jedynie efekt genów, troskliwej pielęgnacji i systematycznych wizyt kontrolnych u lekarza weterynarii. Jednym z podstawowych czynników wpływających na zdrowie psa jest odpowiednio dobrane żywienie. Jaka karma będzie najlepsza dla naszego ulubieńca?

Przez żołądek do zdrowia

Uwielbiamy, gdy nasz czworonóg radośnie biega podczas spacerów, gdy z wesołym szczekaniem domaga się rzucenia patyka, a potem pędzi za nim, ile sił w nogach. Widząc takie zachowanie psa wiemy, że jest zdrowy i pełen sił witalnych. Inne oznaki zdrowia psa są również widoczne gołym okiem. Równomiernie gęsta i błyszcząca sierść oraz gładka skóra oznaczają nie tylko prawidłową pielęgnację, lecz także dostarczanie zwierzęciu odpowiedniej ilości wielu niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin oraz mikro- i makroelementów. Dlatego tak ważna jest dobra karma.

Nieprawidłowe dobranie karmy czy podawanie zbyt dużej ilości jedzenia mogą doprowadzić do wielu niebezpiecznych dla psa chorób. Podczas spacerów coraz częściej spotyka się czworonogi z nadwagą. U wielu z nich otyłość doprowadza często do cukrzycy, schorzeń kości i stawów czy chorób układowych. Dlatego też, aby pies mógł cieszyć się zdrowiem jak najdłużej, warto zatroszczyć się nie tylko o jego kondycję, lecz także o odpowiednie odżywianie. Właściwie dobrana karma doda energii i przyczyni się do zdrowego wyglądu ulubieńca.

Dobra karma zapewni psu zdorwie i siły witalne.

Dobra karma, kompletna i zbilansowana, sprawi, że pies będzie zdrowy, zadowolony i pełen energii.

Dobra karma na duże potrzeby małych psów

Małe psy mają szczególne potrzeby żywieniowe. Dlatego, aby długo były zdrowe i pełne energii, należy podawać im właściwie dobraną karmę. Taka karma jest przede wszystkim odpowiednio skoncentrowana w mniejszej porcji i dostosowana do wielkości małych, wybrednych pyszczków. Dobra karma powinna być przede wszystkim pełnoporcjowa (inaczej kompletna), co oznacza, że dostarcza wszystkie niezbędne składniki w odpowiedniej porcji. Może też dostarczać niektóre zbędne dla zdrowia psa składniki, jak sztuczne dodatki kolorystyczne czy aromaty. Dobrej jakości karma powinna być pozbawiona sztucznych konserwantów, barwników czy aromatów. Taką karmą, bez zbędnych dodatków, jest Purina ONE® Mini, zawierająca w sobie to, co najważniejsze dla prawidłowego zbilansowania diety i funkcjonowania psiego organizmu.

Specjaliści w zakresie żywienia psów opracowali karmy Purina ONE® Mini, przeznaczone dla niewielkich czworonogów o wadze do 10 kg. Aby posiłki zachowały świeżość, a ich porcjowanie było wygodne, zamknięto je w poręcznych opakowaniach (o zawartości 800g, starczających średnio na tydzień do dwóch). Każdy ulubieniec znajduje w nich coś dla siebie – połączenie chrupiących nuggetsów i miękkich kawałków o niewielkich rozmiarach idealnie dopasowuje się do małego pyszczka. Wśród karm Purina ONE® Mini możemy wybrać tę najbardziej dopasowaną do potrzeb naszego psa zarówno pod względem smaku, jak i składu, np. karmę bogatą w wołowinę, kurczaka lub z łososiem, a wszystkie na bazie ryżu z dodatkiem warzyw. Ponadto karmy są łatwostrawne i wspierają optymalny metabolizm małego psa, dzięki zawartości wysokiej jakości białka oraz przeciwutleniaczy wspomagających układ odpornościowy. Regularne gryzienie karm suchych wspomaga higienę zębów i dziąseł u psa.

Zdrowszy wygląd psa w 3 tygodnie? To możliwe!

Aby pies jak najdłużej mógł cieszyć się zdrowiem i pełnią sił, powinno się dostarczać mu niezbędnych składników w odpowiednio dobranym pożywieniu. W przypadku karmy Purina ONE® Mini wystarczą zaledwie 3 tygodnie, by można było zobaczyć wyraźną różnicę w zachowaniu i wyglądzie ulubieńca, bo przecież zdrowie zaczyna się właśnie od wewnątrz. Podając czworonogowi ulubione karmy z tej serii, już po pierwszym tygodniu powinieneś zauważyć u niego wzrost poziomu energii i witalności. Kolejne dni przyniosą widoczne oznaki regularnego trawienia. Błyszcząca sierść, gładka skóra i błyszczące oczy to wskaźniki zdrowia, które pojawiają się już po 3 tygodniach. Warto więc sprawdzić, jak twój pies może się widocznie zmienić pod wpływem karmy Purina ONE® Mini, zarówno pod względem zachowania, jak i wyglądu.

Materiał powstał przy współpracy z firmą PURINA®

 

 

Summary
Dobra karma na zdrowie
Article Name
Dobra karma na zdrowie
Description
Sprawdzamy, która karma zapewni lśniącą sierść, gładką skórę i błyszczące zdrowiem oczy u małego psa.
Publisher Name
Portal Zdrowia Psa i Kota
Publisher Logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *